STREDNÁ ODBORNÁ ŠKOLA HNÚŠŤA
Hlavná stránka
Úvod Ivo Fero Erik Marek Tomáš Miro S. Miňo Miro B. Maroš Jožko M. Jožko K. Heňo Tomáš

Bol som rád, že ma vybrali na stáž do Malagy. Nikdy predtým som nebol v zahraničí, tak som mal veľa očakávaní. O krajine som sa dozvedel už na stretnutiach a tie informácie boli pravdivé. Ľudia tam žijú kľudnejšie ako my. Ich spôsob života sa mi páči. Bol som očarený ich tradíciami, napríklad večernou procesiou po meste, vystúpením flamenco. Ľudia sú tam veľmi milí, priateľskí a nápomocní.

Do práce som išiel s obavami. Najväčší strach som mal z komunikácie, ale všetko dopadlo dobre. Moji kolegovia boli veľmi dobrí a trpezliví. Mohol som si vyskúšať pracovať aj na strojoch, ktoré som nepoznal, s ktorými som sa na Slovensku počas praxe nestretol, napríklad na automatickej formátovacej píle. Práce bolo vždy dosť, bola zaujímavá a niekedy som sa ani nenazdal ako deň rýchlo ubehol. Šéf bol vynikajúci, už mal skúsenosti so stážistami.

Vo voľnom čase nikdy nebol čas na nudu, vždy sa dalo niečo podniknúť. Ja som rád chodil na pláž, po meste, po uličkách. Miloval som výlety, vždy boli dobre zorganizované a mám z nich vynikajúce zážitky. Videl som toľko nových vecí, že sa mi o tom ani nesnívalo. Akoby som bol v inom svete. Malaga má množstvo atrakcií. Zaujalo ma múzeum áut, nádherná prechádzka v botanickej záhrade, staré mesto, rôzne vystúpenia na pešej zóne, napríklad módna prehliadka. Budem mať dlho na čo spomínať.

Ak niekto rozmýšľa nad tým, či ísť na takýto pobyt, tak určite áno. Prvýkrát som bol tak dlho preč z domu a i keď to nebolo ľahké byť mesiac v inom prostredí, malo to svoje čaro a nezabudnuteľné chvíle.