V júni som sa dozvedel že som bol vybraný na mesiac do Španielska, do Malagy  na stáž. Bol som veľmi zvedavý, ako to tam bude, aké majú zvyky, život a tradície, akí sú tam vlastne ľudia,  aké majú povahy  a ako vypadajú. Najviac som bol zvedavý na sviatky a zábavy, ako to tam žije. Posledné dva týždne nám škola zorganizovala dvojtýždenný  kurz, na ktorom som sa veľa naučil. Príchod do Malagy sa mi veľmi páčil. Hneď, keď sme prišli, tak tam mali nejaký sviatok. V celom centre bolo veľmi živo, všade bolo plno ľudí, dokonca som sa prvý deň aj stratil, ale potom som po troch hodinách našiel svoje bydlisko, kde som býval. Ubytovanie bolo super. Boli sme traja na izbe a ešte s našou dobrou pani učiteľkou. Pracoval som v strojárskej firme BYT, ktorá mala svoje kovové konštrukcie aj po meste. Bol som na pracovisku s dvoma spolužiakmi. Šéf bol super aj keď sme toho veľa spolu nenarozprávali, ale mali sme kolegu s ktorým sa dalo porozprávať po španielsky aj keď sme toho veľa nevedeli, dorozumeli sme sa rukami nohami, pretože bol veľmi komunikatívny ... V mojej firme sme mali veľmi dobre vybavené stroje, ktoré uľahčovali prácu a to sa mi páčilo. Popoludnia a cez víkendy sme absolvovali veľa výletov, videli sme veľa úžasných atrakcií. Ľudia tam pôsobili na mňa veľmi milo a super. Vo voľnom čase sme sa ešte zvykli chodiť prechádzať na pláž, po meste ...  kam nás len nohy zaviedli, všetko tam bolo proste dokonalé. Veľmi som si to tam užil a keby som mal možnosť, tak by som sa veľmi rád vrátil. Ten mesiac čo som tam bol, ubehol veľmi rýchlo a prišiel posledný deň,  keď sme išli na letisko a domov.  Vtedy som mal chuť zostať ešte tam, v tej chvíli ma to domov ani kus nelákalo. Tak to bolo v skratke o mojej stáži v krásnom mesta Malaga. Ďakujem učiteľom, čo tam boli s nami a celému učiteľskému zboru za takúto možnosť.