V Španielsku sa mi veľmi páčilo.   Bolo to tam fajn.  Bol som tam so samými super ľuďmi, či s chalanmi, s ktorými som dobre vychádzal alebo profesorkami  a majstrami, ktorí sa tam o nás starali ako o vlastné deti. Nič nám tam nechýbalo, bolo to tam všetko fakt super. Keby sa to dalo, určite by som sa tam ešte vrátil aj s tými istými ľuďmi.  Všetci chalani sa môžeme poďakovať profesorke, že niečo  také zorganizovala.

Všetky výlety, ktoré sme absolvovali  boli  pekné. Z výletov sa mi najviac páčil výlet do Benalmádeny, keď sme boli v delfináriu, bolo to tam naozaj dobre vybudované pre turistov. Tá show, čo robili delfíny, tak to teda bola fakt super ale  aj tie ostaté zvieratá  mali pekné vystúpenia. Aj na lanovke sa mi páčilo. Bol z nej nádherný výhľad.  Výlet loďou to bol tiež veľmi pekný zážitok.

V robote  som sa mal fajn.  Robil som spolu ešte s dvomi chalanmi, takže sme nemali až  taký problém komunikovať  so šéfom alebo majstrom. Do práce sme chodili najďalej a premávala tam MHD len raz za hodinu, tak sme si museli dávať pozor, aby sme stihli ráno ten správny autobus. Odchádzali sme ráno prví, za úplnej tmy. Tma tam bola ešte aj okolo ôsmej ráno, čo bolo iné oproti Slovensku. Večer zasa bolo dlho svetlo a tak sme boli na pláži aj do ôsmej večer. V robote som robil to, čo na odbornom výcviku, ale naučil som sa aj nové veci, napríklad obsluhovať žeriav či zvárať.  Z roboty sme chodili aj na  rôzne montáže, na ktorých sme pomáhali pri zváraní strešných konštrukcií. Naši spolupracovníci boli mladí chlapi a bolo s nimi veselo. Chceli sa dozvedieť informácie o Slovensku, o ľuďoch, akí sú, pretože sme boli prví Slováci, s ktorými sa stretli. Vedúci bol prísny na dodržiavanie pracovnej morálky, ale vedel aj pochváliť.

Každému študentovi strednej školy by som prial, aby takýto pobyt v zahraničí mohol absolvovať. Hovorí sa, radšej raz zažiť ako stokrát počuť a zistil som, že je to naozaj tak. Dnes sa už pozerám na mnohé veci v práci na odbornom výcviku, ale aj v osobnom živote, inak.