STREDNÁ ODBORNÁ ŠKOLA HNÚŠŤA
Hlavná stránka
Španielsko Andalúzia Malaga

Španielsko

Andalúzia

Andalúzia je historické územie v južnom Španielsku. Názov zaviedli muslimovia po Vizigótoch (Wandalenhaus = Vandalicia - Al Andalus).

Je to územie, kde sa čas zastavil a história je dneškom, kde dodnes nájdete španielske seňority s kastanetami, flamenco a precítené gitarové balady, býčie zápasy s toreádormi, olivové háje a piesočnaté duny, snehobiele dedinky roztrúsené na úpätí Sierra Nevada, tiché popoludňajšie siesty v úzkych kvetinových uličkách a búrlivé večery naplnené tancom, španielskym vínom a paellou.

Mystická atmosféra vládne v Andalúzii od čias Maurov už viac ako pol tisícročia.

Takmer každý deň v niektorej dedine fiesta, krásne dlhé pláže, prehriate more s priezračnou vodou, stovky slnečných dní a teplých večerov, to všetko sa vám vynorí v mysli, ak ste tam už niekedy boli.

Najväčšími mestami provincie sú Sevilla, Córdoba, Granada a Málaga.

Pobrežie Costa del Sol alebo Pobrežie slnka patrí k najnavštevovanejším dovolenkovým destináciám v Španielsku. Najznámejšie letoviská sú Torremolinos a Benalmádena.

Benalmádena

Pekné stredisko, v ktorom je mnoho stavieb postavených na vykopávkach. Je tu prístav, kde kotvia luxusné jachty. V prípade túžby po zábave nájdete tu nočné kluby a bary, ale taktiež reštaurácie, obchodíky so suvenírami a ďalšie.  Benalmádene dominuje nádherný, novo vybudovaný a veľmi luxusný športový prístav v modernom andalúzskom štýle, ktorý je jedinečným centrom zábavy, nakupovania, možnosti posedenia v reštauráciách či kaviarničkách ako i ideálnym miestom na príjemné večerné prechádzky. Vďaka dlhým plážam s pozvoľným vstupom do mora aj možnosťou nočného vyžitia, uspokojí toto letovisko každého.